ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6878738
*
nr 687 8738
Spegel
Art Deco, Etsad dekor, höjd: 101
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 17:35:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 23:34:50
1
500 kr
20/3 15:57:50
2
200 kr
21/3 11:41:30
3
300 kr
21/3 13:15:29
4
500 kr
21/3 13:15:54
4
600 kr
21/3 14:44:04
1
600 kr
21/3 14:44:18
1
650 kr
21/3 16:54:13
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art deco etsad dekor spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 687 8738
Spegel
Art Deco, Etsad dekor, höjd: 101
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 23:34:50 | 1 | 500 kr |
20/3 15:57:50 | 2 | 200 kr |
21/3 11:41:30 | 3 | 300 kr |
21/3 13:15:29 | 4 | 500 kr |
21/3 13:15:54 | 4 | 600 kr |
21/3 14:44:04 | 1 | 600 kr |
21/3 14:44:18 | 1 | 650 kr |
21/3 16:54:13 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art deco etsad dekor spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23